اگر می‌خواهید نسخه Android تلفن هوشمند خود را پیدا کنید یا نمی‌دانید چگونه آن را به‌روز کنید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. درواقع، بررسی اطلاعات نرم‌افزاری دستگاه Android بسیار آسان است. در این مقاله، ما دقیقاً در مورد چگونگی بررسی نسخه Android یا نصب یک به‌روزرسانی جدید در تلفن خود صحبت می‌کنیم، با این فرض که نصب کننده دستگاه شما یک به‌روزرسانی رسمی ارائه کرده است.


نحوه بررسی نسخه Android دستگاه خود


  • برنامه Settings را در موبایل یا تبلت خود بازکنید.
  • به پایین بروید و روی System ضربه بزنید.
  • اکنون گزینه ای به نام About Phone (یا About Tablet) را مشاهده خواهید کرد - روی آن ضربه بزنید. اگر بسته به دستگاه خود گزینه About phone را نمی بینید، ممکن است مجبور شوید روی چیزی مانند اطلاعات نرم‌افزار (Software information) ضربه بزنید. در برخی از تلفن‌ها، ممکن است گزینه About phone را درست در صفحه تنظیمات اصلی پیدا کنید.
  • در صفحه درباره تلفن، همه جزئیات مانند نسخه Android و همچنین نسخه نرم‌افزار سازنده دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. این صفحه همچنین جزئیاتی در مورد سطح امنیتی Android، نسخه باند پایه، نسخه هسته و شماره ساخت ارائه می‌دهد.

چگونه برنامه های خود را در اندروید مخفی کنیم

تا چند سال پیش، گوگل از نسخه اندروید به عنوان دسر یا شیرینی استفاده می کرد؛ اما در حال حاضر، نسخه های Android فقط شامل اعداد هستند؛ بنابراین بسته به نسخه Android دستگاه خود، می توانید یک نام، یک شماره نسخه و یک نام یا فقط یک شماره نسخه را مشاهده کنید.


چگونه گوشی اندروید خود را به‌روز کنیم


  • برنامه تنظیمات را در تلفن Android خود بازکنید.
  • به بخش System بروید و روی آن ضربه بزنید.
  • اکنون در قسمت Advanced روی System Update ضربه بزنید. در برخی موارد، گزینه Update Software ممکن است درست در زیر تنظیمات اصلی وجود داشته باشد.
  • پس از ضربه زدن روی System Update، در صورت موجود بودن به‌روزرسانی، تلفن شما جستجو می کند. در صورت عدم به‌روزرسانی، به شما اطلاع داده می شود که تلفن شما به‌روز است. در صورت بروزرسانی، می توانید دستورالعمل های روی صفحه را برای بارگیری و نصب آن دنبال کنید.
  • در تلفن‌های Pixel، همچنین می توانید با رفتن به Settings > Security > Security update امنیت و به‌روزرسانی های Google Play را بررسی کنید.

به این ترتیب می توانید نسخه اندروید گوشی خود را بررسی کرده و آن را به طور رسمی به‌روز کنید. همانطور که گفته شد، ممکن است گزینه هایی در دستگاه های مختلف از تولید کنندگان مختلف در مکان های مختلف وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر سازنده تلفن شما هیچ گونه به‌روزرسانی ارائه نکرده باشد، هیچ گونه به‌روزرسانی را مشاهده نخواهید کرد زیرا این فقط مرور به‌روزرسانی های رسمی ارائه شده است.

اگر تلفن شما بسیار قدیمی است و به دنبال ارتقا هستید، توصیه های ما را برای بهترین گوشی ها، بهترین گوشی های اندرویدی و بهترین گوشی های اندرویدی ارزان قیمت بررسی کنید.