به گزارش موسسه تحقیقاتی تایوانی «TrendForce»، اپل قصد دارد نسل سوم آیفون SE را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند.


به گفته macrumorsاگر این خبر صحت داشته باشد،‌ می‌توان انتظار داشت که این گوشی هوشمند تا اواخر ماه مارس (نیمه اول فروردین‌ماه) در دسترس کاربران قرار بگیرد. این موسسه تحقیقاتی پیشتر نیز گفته بود آیفون SE جدید احتمالا به عنوان دستگاهی میان‌رده با پشتیبانی از شبکه ۵G رونمایی خواهد شد.


اپل ظاهرا همچنان در برنامه تولید خود عرضه نسل سوم آیفون SE در سه ماهه اول سال آینده میلادی را قرار داده و چهار مدل تحت عنوان سری جدید در ادامه سال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد نسل سوم آیفون SE بتواند به دستگاهی برای حضور کوپرتینویی‌ها در بازار گوشی‌های هوشمند میان‌رده ۵G کمک کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود حجم تولید این گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ به ۲۵ تا ۳۰ میلیون دستگاه برسد.


مینگ-چی کو، تحلیلگر معروف اپل پیشتر اعلام کرده بود که آیفون SE جدید از طراحی مشابه مدل فعلی بهره خواهد برد که طراحی آن مبتنی بر آیفون ۸ است.


وی همچنین به این موضوع اشاره کرده بود که این گوشی هوشمند احتمالا از نمایشگر ۴.۷ اینچی، مجهز به تاچ آیدی در دکمه هوم و حاشیه‌های ضخیم تر بهره می‌برد. مینگ-چی کو ادعا می‌کند یکی از ارتقاهای کلیدی این دستگاه پشتیبانی از شبکه ۵G و بهره‌مندی از پردازنده سریع‌تر است که احتمالا براساس گزارش‌های منتشر شده، تراشه A15 خواهد بود.