گفته می‌شود ال‌جی توسعه فناوری دوربین‌های زیر نمایشگر (UDC) را برای پیاده‌سازی در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها آغاز کرده است و ظاهرا پش از تولید انبوه آن، قصد دارد نمایشگرهای حفره‌دار را برای مدل‌های پرو آیفون ۱۴ تأمین کند.


شنیده‌ها از آن حکایت دارند که ال‌جی دیسپلی در حال توسعه نمایشگرهای UDC (فناوری دوربین زیر نمایشگر) است و احتمالا پیش‌از آن، بخشی از خطوط تولید را به نمایشگرهای حفره‌دار منتقل خواهد کرد؛ چراکه در حقیقت، سیستم دوربین‌های زیر نمایشگر کنونی بدین گونه است که یک نمایشگر ثانویه با وضوع بسیار پایین‌تر از نمایشگر اصلی (حفره‌دار) روی محل تعبیه دوربین سلفی قرار خواهد گرفت تا آن را از دید پنهان کند.


به گزارش زومیت در حال حاضر، دوربین سلفی در این نوع نمایشگرها کاملا واضح هستند و از سوی دیگر تعبیه نمایشگر ثانویه سبب می‌شود که حسگر دوربین سلفی نور مور نیاز را برای ثبت تصاویر باکیفیت و جزئیات معقول دریافت نکند. منابع کره‌ای اذعان دارند که تقاضای بازار ال‌جی را مجاب کرده است تا ابتدا روی طراحی نمایشگر حفره‌دار متمرکز شود و سپس طبق نقشه راه، غول کره‌ای دنیای نمایشگرها قصد دارد میزان انتقال نور UDC را تا ۲۰۲۳ به ۲۰ درصد و تا ۲۰۲۴ به ۴۰ درصد برساند. به‌طور کلی، برای اینکه راه حل مبتنی بر UDC عملی شود، باید نمایشگر ثانویه تراکم پیکسلی پایینی داشته باشد (حدود ۲۰۰ پیکسل در هر اینچ) تا نور از آن عبور کرده و وارد دوربین سلفی زیرین شود.


در همین حین، گزارشی از رسانه‌های چینی‌زبان منتشر شده است که به‌طرز عجیبی از اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده توسط منابع کره‌ای پیروی می‌کند. این گزارش‌ها بیان می‌کنند که اپل در تلاش است تا با ال‌جی برای تأمین نمایشگرهای حفره‌دار به‌منظور استفاده در مد‌های پرو آیفون ۱۴ قرارداد ببندد. از قرار معلوم، اطلاعات مذکور از منابع زنجیره تأمین در چین به‌دست آمده است و هنوز صحت‌وسقم آن‌ها را نمی‌توان تأیید یا رد کرد.


بااین‌حال، گسترش همکاری متقابل کوپرتینویی‌ها و ال‌جی می‌تواند تبعاتی را به‌خصوص برای سامسونگ به‌همرا داشته باشد. با خرید نمایشگر از ال‌جی اپل مطمئن خواهد شد که پول را به جیب رقیب اصلی‌اش در بازار گوشی‌های هوشمند تزریق نخواهد کرد و از سوی دیگر، خروج ال‌جی از بازار یاده‌شده دست اپل را برای انتخاب این تأمین‌کننده به جای سامسونگ باز گذاشته است.


احتمالا ال‌جی دیسپلی در حال توسعه نمایشگر حفره‌دار برای مدل‌های پرو آیفون ۱۴ است


طبق گزارش‌های قبلی، سری آیفون ۱۴ می‌تواند بزگ‌ترین بازطراحی گوشی‌های هوشمند اپل، پس از آیفون X باشد. احتملا آیفون‌های ۲۰۲۲ همگی دارای نمایشگر پروموشن خواهند بود و مدل ۵/۴ اینچی نیز کاملا از این خانواده حذف خواهد شد. گمان می‌رود که غول دنیای فناوری از مؤلفه‌های طراحی آیفون ۴ در گوشی‌های جدیدش بهره خواهد گرفت و برآمدگی دوربین کاملا ازبین خواهد رفت. درنهایت، پس از پنج نسل متمادی، می‌توان امیدوار بود که ناچ زومخت از این گوشی‌ها کنار گذاشته شود؛ البته طبق شایعه‌ای جدید، اپل ممکن است از حفره برای پنهان‌کردن دوربین سلفی استفاده نکند و همچنان استفاده از ناچ را در نسل بعدی گوشی‌های هوشمند این شرکت شاهد باشیم.


مینگ‌چی کو، تحلیلگر نام‌آشنای محصولات اپل، پیش‌تر گفته بود که این احتمال وجود دارد اپل تغییرات طراحی و استفاده از حفره را تنها به مدل‌های پرو محدود کند و مدل‌های استاندارد همچنان با همان ناچ مشابه خانواده آیفون ۱۳ عرضه شوند. این شرکت با حذف ناچ احتمالا آرایه فیس‌آی‌دی را نیز به زیر نمایشگر منتقل خواهد کرد؛ اما مشخص نیست چگونه به این مهم دست خواهد یافت و عملکرد حسگرها در زیر نمایشگر چقدردقیق خواهد بود.