ماه می سال جاری میلادی اخباری منتشر شد که گلکسی Fold Lite سامسونگ در آینده به بازار خواهد آمد. در ماه جولای منابعی درون سامسونگ نیز گفته بودند که نام این گوشی نسخه ویژه گلکسی فولد خواهد بود.


حالا دو منبع مختلف کره ای گزارش کرده اند که ارزان ترین گوشی تاشوی سامسونگ احتمالا سال جاری به بازار عرضه نخواهد شد اما این ارزان ترین بدان معنی نیست که قیمت ارائه شده برای آن پایین خواهد بود. مطابق با آنچه که کره هرالد نوشته است سامسونگ در نیمه دوم سال جاری میلادی دو گوشی فولد ۲ و نیز z flip 5g را رونمایی خواهد کرد. گوشی مقرون به صرفه تاشوی سامسونگ نیز احتمالا سال آینده میلادی یعنی ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد.
سایت دیگر کره ای نیز گفته است که گلکسی Fold lite سامسونگ احتمالا سال آینده با قیمت ۹۰۰ دلار به بازار خواهد آمد. اگر چه نسبت به فولد ۱۹۸۰ دلاری و z flip ۱۳۸۰ دلاری این قیمت ارزان تر است اما به طور کلی قیمت پایینی برای گوشی هوشمند محسوب نمی شود.


گفته شده است سامسونگ این گوشی Fold lite را با پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵ خواهد ساخت. با این حال نگرانی هایی در مورد صفحه نمایش و نیز اتصال این گوشی وجود دارد.گفته می شود برای ارزان تر شدن قیمت این گوشی صفحه نمایش فوق نازک به کار رفته در فولد ۲ و زد فلیپ در این گوشی به کار برده نخواهد شد.  


هم چنین با وجود پشتیبانی اسنپ دراگون ۸۶۵ از فناوری 5g گوشی جدید سامسونگ از این نسل برخوردار نیست.البته واضح است که تمام آن چه گفته شد تنها شایعات مرتبط با این گوشی است و هنوز برنامه مشخص سامسونگ برای این گوشی روشن نشده است.


هم چنین اگر می خواهید گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ را خریداری کنید بهتر است چند ماهی صبر کنید. زمانی که در آگوست سامسونگ از تلفن های هوشمند جدید خود رونمایی خواهد کرد.

منبع