به نظر من فلسفه گوشی‌های گلکسی نوت سامسونگ این است یا انقدر بزرگ باش که بتوانی به بازار بیایی یا نیا. می‌توان به خوبی این فلسفه را در گوشی گلکسی Note 20 Ultra این برند مشاهده کرد. این گوشی جدید یکی از بزرگترین صفحه‌های نمایش گوشی های موجود در بازار است. البته اگر گوشی فولد را حساب نکنیم. گلکسی Note 20 Ultra همچنین دارای  قدرتمندترین پردازنده موجود در گوشی های اندرویدی در بازار است. همچنین این گوشی دارای دوربین های چندگانه و نیز قلم S Pen آپگرید شده‌ای است که بیش از گذشته قابل استفاده شده است.

در واقع می‌توان گفت گلکسی Note 20 Ultra تغییرات قابل توجهی در حوزه گوشی‌های هوشمند داده است و اگر آن را با گوشی مانند گلکسی نوت ۱۰ پلاس مقایسه کنیم به خوبی این تغییرات و پیشرفت ها را حس خواهید کرد. گلکسی نوت ۱۰ پلاس تاکنون بهترین گوشی بزرگ سامسونگ بوده است و به نظر می‌رسد بزرگترین تفاوت آنها تفاوت پردازنده‌شان است.

پردازنده بکار رفته در گلکسی Note 20 Ultra اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است که ارتقاء قابل توجهی در مقایسه با اسنپدراگون ۸۵۵  نوت ۱۰ پلاس یافته است. در بخش دوربین، دوربین‌های ۱۶ و ۱۲ و ۱۲ مگاپیکسلی نوت ۱۰ پلاس سامسونگ به لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی عریض و ۱۲ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم اپتیکال ۵ برابری و لنز ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض ارتقا پیدا کرده است و همچنین در عملکرد باتری نیز باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپری نوت ۱۰ پلاس سامسونگ به ۴ هزار و ۵۰۰ میلی آمپر ساعت در گلکسی Note 20 Ultra افزایش پیدا کرده است. البته وزن نوت ۲۰ سامسونگ نیز افزایش داشته است.

گوشی نوت ۱۰ پلاس سامسونگ پارسال با قیمت ۱۰۹۹ دلار عرضه شده اما همچنان تغییرات زیادی در قیمت آن وجود ندارد. نوت ۲۰ اولترا سامسونگ با دو قیمت ۱۲۹۹ دلاری به ۱۴۴۹ دلاری در نسخه‌های ۱۲۸ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه شده است.

نوت ۱۰ پلاس سامسونگ اندکی باریک‌تر است اما گلکسی Note 20 Ultra عریض‌تر و نیز بلندتر است. نوت ۲۰ اولترا دوربین های بزرگتری نسبت به نوت ۱۰ پلاس دارد. طراحی قسمت پشتی نیز تغییرات زیادی داشته است. سامسونگ در ۲۰ اولترا از صفحه نمایشی با نرخ سازی ۱۲۰ هرتز استفاده کرده است که این نرخ در نوت ۱۰ پلاس ۶۰ هرتز است. 

منبع