اگر تاکنون قصد خریداری گوشی میان رده با قیمت مناسب و امکانات کافی را داشتید احتمالاً هم نام نوت  8پرو از برند شیائومی و هم نام 9x از برند آن را شنیده اید چرا که این دو گوشی با قیمت مناسب ویژگی های مختلف متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که آنها را تبدیل به گوشی های میان رده مناسبی کرده است.

 در این مطلب به بررسی اجمالی سیستم عامل و سرعت این دو گوشی می پردازیم تا بدانیم برای خرید گوشی میان رده و انتخاب میان نوت ۸ پرو و 9x کدام گوشی مناسب تر است.

هر دوی این گوشی ها در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده اند و وزن آنها نیز تقریبا مشابه یکدیگر است گوشی 9x  آنر ۲۰۶ گرم و گوشی نوت  8پرو ۲۰۰ گرم است.

جنس صفحه نمایش هر دو گوشی ها از فناوری IPS است و نوت  8پرو صفحه نمایش ۶.۵۳ و 9x صفحه نمایشی با سایز ۶.۵۹ دارد. از طرفی نسبت صفحه نمایش به بدنه در آنها نیز بسیار نزدیک به یکدیگر است و تنها دو دهم با یکدیگر فرق دارد.

سیستم عامل هردو این گوشی ها اندروید ۹ است. در نوت ۸ پرو از پردازنده مدیاتک هلیو و 9xاز پردازنده Kirin استفاده شده است.

در هر دو این گوشی ها می توانید با استفاده از کارت حافظه ظرفیت حافظه داخلی را ارتقا دهید. هر دو گوشی از شبکه ۴g پشتیبانی می کنند.


9x دارای باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت است که با توان ده قابل شارژ است و نوت  8پرو با دارای باتری با ظرفیت ۴ هزار و ۵۰۰ میلی آمپر است که با توان ۱۸ قابلیت شارژ سریع را دارا است. تراکم پیکسلی در 9x ۳۹۱ پیکسل در هر اینچ است و در نوت ۸ پرو ۳۹۵ پیکسل در هر اینچ که تفاوت زیادی ندارند.