اوایل ماه جاری میلادی سامسونگ همزمان با رونمایی از گلکسی نوت 20 از آپدیت جدید رابط کاربری خود خبر داد و حالا گلکسی اس ۲۰ این رابط کاربری را دریافت کرده است. رابط کابری جدید سامسونگ امکانات جالبی را در اختیار کاربران خواهد گذاشت که در این مطلب با برخی از آنها آشنا خواهید شد. 

این آپدیت جدید فعلا در همه جای جهان عرضه نشده است و طبق آن‌چه گفته شده در کشورهایی مانند ایتالیا، مجارستان، پرتغال و هلند عرضه شده است. سری ۲۰ یعنی گوشی‌های اس ۲۰ نسل پنجم اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا این رابط  کاربری را تاکنون دریافت کرده اند.

این رابط کاربری جدید سامسونگ   One UI 2.5نام دارد و جالب‌ترین گزینه آن Wireless DeX است.

کاربران سامسونگ با استفاده از این گزینه می‌توانند صفحه نمایش گوشی را روی صفحه‌ تلوزیون‌ انداخته و از آن به عنوان تاچ پد استفاده کنند. البته این قابلیت تنها در برخی از تلویزیون‌ها که از این سیستم پشتیبانی می‌کنند قابل اجرا خواهد بود. 

همچنین تغییراتی نیز به حالت‌های فیلم‌برداری و عکس‌برداری دوربین‌های این گوشی‌ها اضافه شده است. در تغییرات جدید شما می‌توانید به صورت دستی اسپیکر‌هایی که در حین فیلمبرداری استفاده می‌شوند را تغییر دهید و انتخاب کنید که فیلم در حال ضبط با کدام اسپیکر صدای خود را ضبط کند. 

هم چنین با کیفیت 8k و  24fps  می‌توانید فیلمبرداری کنید.  در این آپدیت رابط کاربری هم چنین می‌توانید ضبط صدا را با نوت‌های یادداشت شده سینک کنید. 

در این رابط کاربری حدید همچنین توانایی این را خواهید داشت که پسورد وای فای را راحت‌تر در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار دهید. 

سامسونگ اعلام کرده است که این آپدیت رابط کاربری از امروز اجرایی شده است و کم کم برای دیگر پرچمداران این برند نیز اجرایی خواهد شد. این آپدیت همچنین برای گوشی‌هایی مانند گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ نیز عرضه خواهد شد.

منبع