شیائومی، اخیراً پرچمدار جدید Mi 10 Ultra را ،که قدرتمندترین دستگاه این شرکت تا به امروز است به بازار عرضه کرد. این دستگاه دارای بالاترین مشخصات خط از جمله Qualcomm Snapdragon 865 SoC ، 16 گیگابایت رم LPDRR5 ، حافظه داخلی 512 گیگابایتی و نمایشگر AMOLED با سرعت تازه سازی 120 هرتز است. حتی با همه این موارد ، یکی از جالب ترین مشخصات Mi 10 Ultra پشتیبانی از شارژ سریع بی سیم 50 وات است که می تواند باتری 4500 میلی آمپری گوشی را تنها در 40 دقیقه شارژ کند. همچنین  تلفن های Xiaomi از ویژگی پیام رسانی 5G رونمایی کرده‌اند ، تا امکان ارسال پیامک مانند WhatsApp را فراهم کنند.

ظرفیت شارژ بی سیم 50 وات شیائومی MI 10 Ultra واقعا چشمگیر است و می‌توان گفت از اکثر راه حل های شارژ موجود در بازار قدرتمندتر است. این شرکت برای توضیحات بیش‌تر در مورد این که این روش شارژ چه قدر قدرتمند است پستی را در وببن نوشته است که عملکرد سیستم را توضیح می دهد. 

به گفته شیائومی ، جنبه مهم و اساسی که باعث شده این شرکت بتواند این فناوری را ایجاد کند ، تغییر طرح چیدمان داخلی بین سیم پیچ و باتری بود. به عبارت دیگر ، ساختار شارژ را که مبدل های AC-DC هستند و برای افزایش یا کاهش ولتاژ طراحی شده‌اند بازطراحی کرده است.

 شیائومی برخلاف یک طراحی سنتی از قرار دادن آنها به صورت سری ، آنها را به موازات یکدیگر پیکربندی کرده است. شیائومی توضیح داد که پمپ های بارشی معمولی تنها 97 درصد بازده انرژی دارند. بنابراین آنها در سریال قرار می گیرند (97٪ * 97٪ = 94٪). اما در مورد پمپ های موازی ، این کاهش فقط یک بار در ظرفیت باتری اتفاق می‌افتد و نتیجه 98.6٪ می‌شود. تفاوت این دو عدد ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما فقط این تغییر باعث افزایش قابل توجه عملکرد حرارتی شده است.

علاوه بر موارد فوق تقسیم باتری به دو ظرفیت ۲۲۵۰ و مواد جدید در رسانایی آن باعث شده است که عملکرد باتری بهتر شود. 

منبع