در حال حاضر گوشی‌های تاشوی سامسونگ مبتنی بر طراحی افقی و عمودی هستند. با این حال، طی ماه‌های گذشته گزارش‌های مختلفی در مورد احتمال ساخت یک گوشی تاشوی مجهز به ۲ لولا توسط سامسونگ مطرح شده و حالا این شرکت به تازگی پتنت جدیدی را در این رابطه ثبت کرده است.


در این پتنت مکانیسم یک گوشی تاشوی مبتنی بر دو لولا به تصویر کشیده شده که به همین خاطر به سه قسمت تقسیم می‌شود. در بخش اصلی نمایشگر یک حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر تعبیه شده و زمانی که گوشی به طور کامل باز می‌شود، عملا با یک تبلت کوچک مواجه خواهیم شد. در پنل پشتی گوشی موردنظر دوربین سه‌گانه تعبیه شده و برای شارژ و انتقال اطلاعات هم پورت USB مورد استفاده قرار می‌گیرد.


در این پتنت همچنین به چگونگی تعبیه‌ی قطعات مختلف در بخش‌های مختلف این گوشی هم اشاره شده است. طبق طرح منتشر شده، در بخش ابتدایی و انتهایی قطعات اصلی تعبیه خواهند شد و بخش میانی بیشتر برای افزایش استحکام مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این قسمت قطعات مهمی قرار ندارند. سایت LetsGoDigital که این پتنت را منتشر کرده، بر اساس طرح منتشر شده رندرهایی هم ارائه کرده که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.


سامسونگ لولا


همانطور که گفتیم، این اولین باری نیست که گزارشی در مورد ساخت گوشی تاشوی مجهز به دو لولا توسط سامسونگ مطرح می‌شود. چند ماه قبل یک پتنت دیگر سامسونگ منتشر شد که جزییات طراحی چنین گوشی تاشویی را نشان می‌داد و مدتی بعد سامسونگ در یکی از نمایشگاه‌های مربوط به فناوری از مدل اولیه‌ی چنین محصولی رونمایی کرد.


اگرچه در این پتنت جدید جزییات زیادی درج شده، ولی در سال ۲۰۲۲ نباید انتظار معرفی این نوع گوشی تاشو را داشته باشیم. از طرف دیگر ثبت پتنت‌های مختلف هم لزوما به معنای عملی شدن ایده‌های ارائه شده نیست. با این حال به غیر از سامسونگ، شرکت چینی TCL هم طی چند سال گذشته روی توسعه‌ی گوشی تاشوی دارای دو لولا کار می‌کند و به همین خاطر دیر یا زود با چنین گوشی‌هایی روبرو خواهیم شد.

منبع: notebookcheck