این امر به سود شما خواهد بود، اگر از دستگاه Android واقعاً قدیمی استفاده می‌کنید - دستگاهی با سیستم‌عامل Android 2.3.7 (Gingerbread) یا بالاتر - توجه داشته باشید که از پایان شهریور دیگر نمی‌توانید از حساب Google خود برای ورود به برنامه‌هایی مانند Gmail یا YouTube استفاده کنید.

بر اساس یک پست انجمن توسط گوگل، دستگاه‌های آسیب‌دیده در 27 سپتامبر متوقف می‌شوند، اگرچه اگر واقعاً نیاز دارید، می‌توانید از طریق مرورگر وب داخلی به سخت‌افزارهای قدیمی دسترسی پیدا کنید.

با توجه به اینکه اندروید 3 (لانه زنبوری) و اندروید 4 (ساندویچ بستنی) هر دو در سال 2011 منتشر شدند، ما در مورد درصد بسیار کمی از دستگاه‌ها در اینجا صحبت می‌کنیم و اکثریت قریب به‌اتفاق کاربران نباید نگران باشند.

"اگر پس از 27 سپتامبر وارد دستگاه خود شوید، هنگام استفاده از محصولات و خدمات Google مانند Gmail، YouTube و Maps ممکن است یک نام کاربری یا رمز عبور دریافت کنید."


قدیمی‌ترین دستگاه‌های Android از ماه سپتامبر قادر به ورود به سیستم Google نخواهند بود


اول ایمنی

بخشی از دلیل آن نکته امنیتی است: نرم‌افزارهای جدید از نرم‌افزارهای قدیمی امنیت بیشتری دارند، به‌ویژه در یک دوره 10 ساله - و هیچ‌کس نمی‌خواهد حساب Google آن‌ها به دلیل آسیب‌پذیری قدیمی آسیب ببیند.

دستگاه‌هایی که هنوز از اندروید 2.3.7 استفاده می‌کنند دارای ویژگی‌ها و نوآوری‌های جدیدی هستند که گوگل از آن زمان به سیستم‌عامل تلفن همراه خود اضافه کرده است، بنابراین به‌روزرسانی آن به مدت طولانی به تعویق افتاده است.
این نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید مدت‌هاست که ازنظر وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی سرویس‌های Google Play از بین رفته‌اند که بسیاری از عملکردهای اصلی این به‌روزرسانی‌ها رادارند. پشتیبانی خدمات Google Play برای Android 4.1 (Jelly Bean) ماه آینده به پایان می‌رسد.

چگونه گوشی گمشده خود را پیدا کنیم

به‌روزرسانی مهم است

اخبار مبنی بر حذف پشتیبانی سیستم ورود به سیستم گوگل برای دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل اندروید 2.3.7 یا بالاتر فقط بر بخش کوچکی از کاربران و شاید موزه‌ای از ابزارهای الکترونیکی یا دو مورد تأثیر می‌گذارد.

اما این یادآوری این است که شناسایی گوگل و دیگر غول‌های فناوری با استفاده از نسخه‌ها و دستگاه‌های جدید شناسایی نقاط قوت نرم‌افزار و سخت‌افزارهای قدیمی چقدر مهم است. هیچ‌کس دوست ندارد ابزارهای خود را منسوخ کند، اما پشتیبانی نمی‌تواند برای همیشه دوام داشته باشد.

سخت‌افزارهای قدیمی تنها قادر به اجرای مدرن‌ترین نرم‌افزار نیستند - و این به معنی آسیب‌پذیری‌های امنیتی، سردردهای بزرگ برای توسعه‌دهندگان و تجربیات کاربران است که باگذشت زمان بدتر و بدتر می‌شوند.

Android 2.3.7 ازنظر پشتیبانی از ورود به سیستم Google به‌خوبی عمل کرد - و حتی اگر تحت تأثیر قرار نگرفتید، همیشه باید به یاد داشته باشید که آخرین به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای دستگاه‌های خود نصب کنید، زیرا در دسترس شما هستند.


بنظرتون این امر توسط گوگل انجام بشه بهتره یا بدتر؟