بسیاری هنوز ترجیح می دهند تلفن اندرویدی خود را با کابل شارژ کنند، در حالی که امروزه شارژ بی سیم رایج است. با شارژ سریع سیمی تا 120 وات در برخی از گوشی های اندرویدی، می توانید گوشی اندرویدی خود را از 0 تا 100 درصد در حدود نیم ساعت شارژ کنید؛ اما وقتی شارژر ارائه شده در قدم اول نمی تواند گوشی را شارژ کند، چنین سرعت های فوق العاده سریع شارژ چه فایده ای دارد؟


بعد از اینکه گوشی خود را به آداپتور شارژ دیواری وصل کردید و آن را شارژ نکرد، ممکن است تعجب کنید که چرا گوشی شما شارژ نمی شود. این ممکن است به دلیل معیوب بودن کابل، آداپتور یا پورت شارژ باشد. ما در مورد هر سناریو احتمالی صحبت خواهیم کرد و به شما در پیدایش راه حل کمک خواهیم کرد، با موبایلتو همراه باشید.

1. پورت شارژ را بررسی کنید


این موضوع برای گوشی های اندرویدی قدیمی صدق می کند. در طول سال ها، ممکن است به پورت شارژ گوشی اندرویدی خود آسیب رسانده باشید. در این حالت آداپتور را تشخیص نمی دهد و به دلایل سلامت دستگاه را شارژ نمی کند.


یکی دیگر از سناریوها می تواند آسیب آب باشد. اگرچه گوشی اندرویدی شما IP68 در برابر آب و گرد و غبار مقاوم است، اما چند قطره آب در درگاه شارژ مانع از شارژ شدن دستگاه می شود. توصیه می کنیم درگاه کابل شارژ و پورت گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبر به دقت پاک کنید.وقتی می خواهید چنین تلفنی را شارژ کنید، ممکن است سیستم عامل از شما خواسته شود که ابتدا پورت را خشک کنید. کمی صبر کنید، اجازه دهید رطوبت تبخیر شود و سپس دوباره سعی کنید گوشی را شارژ کنید.

2. آداپتور را بررسی کنید


توصیه می کنیم از آداپتور ارائه شده برای شارژ تلفن های اندرویدی آنها استفاده کنید. با این حال، شرکت ها ارائه شارژر در جعبه خرده فروشی را متوقف کرده اند؛ بنابراین چاره ای جز انتخاب شارژر شخص ثالث ندارید.

برخی از افراد ممکن است در نهایت آداپتورهای ارزان و غیر قابل اعتماد را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنند. شما فقط باید از شارژرهای شخص ثالث شرکت های معتبر مانند Anker استفاده کنید. اگر گنگ هستید، بهتر است یک آداپتور جدید از سازنده گوشی خود تهیه کنید.اگر چندین سال است که از آداپتور استفاده می‌کنید، آن را بررسی کنید. آیا آسیب دیده است یا متوجه تغییر شکل یا اندازه فیزیکی شده اید؟ آن را با یک آداپتور جدید جایگزین کنید.

3. کابل را بررسی کنید


هر زمان که برای شارژ دستگاه های اندرویدی خود با مشکل مواجه می شدیم، تعویض کابل این کار را برای ما انجام می داد. در طول سال ها، کابل ارائه شده ممکن است از دو طرف رابط پاره شده باشد.وضعیت کابل را بررسی کنید. اگر متوجه ساییدگی و پارگی در هر طرف شدید، گوشی اندرویدی شارژ نمی شود. چاره ای جز خرید کابل جدید از بازار ندارید.

ما توصیه می کنیم کابل ها را از فروشندگان معتبر لوازم جانبی یا تولید کنندگان تلفن انتخاب کنید.

4. گوشی خود را خنک کنید


پس از یک جلسه بازی سنگین، دمای دستگاه ممکن است به طرز ناخوشایندی افزایش یافته باشد. در چنین سناریویی وقتی می خواهید یک گوشی اندرویدی را شارژ کنید به شما هشدار می دهد که ابتدا گوشی را خنک کنید. بگذارید گوشی شما در جای خشک یا سرد خنک شود و سپس سعی کنید آن را شارژ کنید.

5. سلامت باتری را بررسی کنید


تمام باتری های لیتیوم یون دارای طول عمر محدودی هستند. این ماهیت باتری است که ظرفیت آن را در طول زمان کاهش می دهد. اگر از گوشی اندرویدی قدیمی استفاده می کنید، احتمالا ظرفیت باتری گوشی شما 40 یا 50 درصد کاهش یافته است.اینگونه گوشی های اندرویدی عمر زیادی با باتری ندارند و گوشی را شارژ نمی کنند. می توانید از برنامه های شخص ثالث مانند AccuBattery استفاده کنید و سلامت باتری برنامه را بررسی کنید.


6. برنامه ها و بازی های POWER HUNGRY را حذف کنید


زیبایی اندروید این است که می‌توانید برنامه‌های شخص ثالث را روی تلفن‌هایی که از فروشگاه Google Play گم شده‌اند، بارگذاری کنید. ممکن است برخی از برنامه ها و فایل های مخرب را از وب نصب کرده باشید.

چنین برنامه هایی را که در فروشگاه Google Play موجود نیستند شناسایی کنید و آنها را از گوشی خود حذف کنید.

7. از پاوربانک استفاده کنید یا به کامپیوتر متصل شوید


اگر آداپتور شما شارژ گوشی اندرویدی شما را متوقف می کند، همیشه توصیه می شود که در یک پاور بانک سرمایه گذاری کنید.همچنین در ساعات طولانی سفر نیز می تواند مفید باشد. اگر پاوربانک ندارید، می توانید گوشی اندرویدی خود را به رایانه شخصی متصل کرده و دستگاه خود را به طور موقت شارژ کنید.


گوشی اندروید خود را تقویت کنید


شارژ نشدن گوشی‌های اندرویدی ممکن است منجر به ساعات بی‌ثمری در طول روز شود. به گزینه های عیب یابی بالا نگاهی بیندازید و مراحل را برای شروع شارژ تلفن اندرویدی خود انجام دهید. در این فرآیند، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید که کدام ترفند برای شما مفید است.