توسعه دهندگان اندروید از شخصیت های بسیار با استعداد در دنیای فناوری هستند و اکنون آنها برای تست مقاومت گوشی ها در برابر آب یک برنامه جدید که ادعا می کند، رتبه IP67 / IP68 تلفن اندروید شما را همراه با  فشارسنج داخلی دستگاه تست میکند.

سریعتر و ایمن تر از اینکه تلفن خود را در آب غوطه ور کنید

برنامه اندرویدی جدیدی عرضه شده است که تست کننده مقاومت در برابر آب (Water Resistance Tester) نام دارد. با این برنامه می‌توانید با استفاده از سنسور فشارسنج دستگاه خود، به بررسی بهتر و دقیق‌تر وضعیت مهر و موم‌ گوشی خود بپردازید. نکته جالب در مورد این برنامه، آن است که برای انجام دادن چنین آزمایشی نیازمند آب نخواهید بود. سنسور فشارسنج داخل دستگاه، میزان فشار داخلی را تعیین می‌کند. برنامه نیز تغییرات در میزان فشار وارد آمده را محاسبه و اندازه گیری خواهد کرد.

امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند پرچمدار مانند سری گلکسی اس ۲۱ سامسونگ به لطف گواهی IP68، به صورت پیش فرض توانایی مقاومت در برابر غوطه‌وری درون آب تا عمق ۱.۵ متر را دارند. این مسئله به شما اطمینان می‌دهد که تلفن هوشمندتان به اندازه کافی برای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار مقاوم است. با این وجود اثبات ضد آب بودن دستگاه شما نیازمند غوطه‌ور کردن آن در آب است. چنین مسئله‌ای می‌تواند برای برخی سخت و ریسک پذیر باشد.

تست ضد آب بودن گوشیتان بدون آب؛ با برنامه جدید اندروید تست کنید - موبایلتو

نحوه استفاده از نرم‌افزار

استفاده از این برنامه خیلی ساده است. فقط باید تلفن هوشمند خود را در یک سطح صاف قرار دهید. سپس باید با انگشت روی صفحه فشار مناسبی ایجاد کنید. بدین ترتیب برنامه به شما خواهد گفت که آیا ویژگی مقاومت در برابر آب در تلفن هوشمند شما هنوز سالم است یا خیر. لازم به ذکر است که اگر دستگاه شما دارای گواهی IP68 نباشد و یا آنکه سنسور فشارسنج نداشته باشد، نمی‌توانید از برنامه استفاده کنید. به همین دلیل باید از غوطه‌‌ور کردن دستگاه خود در آب جلوگیری کنید.

از سویی دیگر، سازنده این برنامه هشدار داده است که اگر گوشی شما دارای گواهی مقاومت در برابر آب است، اما جزء گوشی‌های قدیمی بازار است و مدت زیادی است که آن را داشته‌اید، بهتر است از انجام آزمایش با آب خودداری کنید. زیرا وضعیت مهر و موم‌ دستگاه به مرور در بلند مدت ضعیف شده و مقاومت خود را از دست خواهد داد. بدین ترتیب گوشی شما شاید دیگر نتواند در برابر آب از خود مقاومتی نشان دهد. برای نصب و بارگیری این برنامه می‌توانید از طریق گوگل پلی اقدام  کنید.

تست ضد آب بودن گوشیتان بدون آب؛ با برنامه جدید اندروید تست کنید - موبایلتوگرچه این برنامه دارای تبلیغات است اما با مبلغ کمی قادر هستید تا نسخه ویژه آن را خریداری کنید. داشتن چنین برنامه‌ای قطعا مفید و کاربردی خواهد بود. زیرا به شما در حفظ و مراقبت، از قابلیت مقاومت دستگاه در برابر آب کمک خواهند کرد.

نظرات خود را راجب برنامه Water Resistance Tester با ما اشتراک بگذارید.
منبع: t3