براساس نتایج جدید به‌دست آمده از DxOMark، امتیاز دوربین گوشی شیائومی 11T معادل ۱۰۸ است که بدین‌ ترتیب در جایگاهی بسیار پایین‌تر از شیائومی 11T پرو قرار می‌گیرد.


وب‌سایت DxOMark به‌تازگی بررسی دوربین یک مدل دیگر از گوشی‌های هوشمند شیائومی را منتشر کرده است. این وب‌سایت این‌بار شیائومی 11T را بررسی کرده که درواقع نسخه‌ی مقرون‌به‌صرفه‌تر گوشی شیائومی 11T پرو است.


برای کسانی که نمی‌دانند کار این وب‌سایت چیست، DxOMarkیک شرکت شناخته‌شده است که دوربین‌ها و دوربین گوشی‌های هوشمند را از جهات مختلف آزمایش و بررسی می‌کند. با نگاهی به امتیازات، شیائومی 11T در مجموع ۱۰۸ امتیاز به‌دست آورده است. امتیاز این گوشی در ثبت تصاویر ۱۱۱ بوده درحالی‌که در بخش بزرگ‌نمایی و ویدئو به‌ترتیب امتیازهای ۴۲ و ۱۰۵ را کسب کرده است. اگرچه سخت‌افزار دوربین پایه‌ی 11T و 11T پرو مشابه است، اما مدل پرو با امتیاز کلی ۱۱۷، عملکرد بسیار بهتری نسبت به 11T دارد.


به‌ گزارش گیزموچاینا، تفاوت عملکرد این دو مدل احتمالا به پردازنده‌ی آن‌ها مرتبط است. مدل اول به تراشه‌ی دایمنسیتی ۱۲۰۰ مجهز شده است، درحالی‌که مدل دوم از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ بهره می‌برد. به گفته‌ی DxO، این تفاوت نشان می‌دهد که پردازنده و تنظیمات، تأثیر زیادی روی کیفیت تصاویر دارند. در توضیحات مربوط به بررسی این وب‌سایت، عملکرد فوکوس خودکار 11T در محیط‌های بیرونی خیلی خوب ارزیابی شده است. علاوه‌بر این، حتی میزان نویز تصاویر و ویدئوهای ثبت‌شده با این گوشی کم است. همچنین رندر رنگی ویدئوهای ثبت‌شده با این محصول مورد توجه DxO قرار گرفته است، زیرا در حفظ جزئيات عملکرد خیلی خوبی از خود نشان داده است.


امتیاز dxo گوشی شیائومی 11T


با این‌حال، DxO متوجه از دست دادن جزئیات دقیق در حالت ثبت تصویر و غیرطبیعی بودن رنگ پوست در برخی از تصاویر شده است. فوکوس خودکار نیز در شرایط کم‌نور از کار خواهد افتاد؛ درحالی‌که بزرگ‌نمایی گوشی هوشمند جزئیات دقیقی ارائه نکرده است و عکس‌های شبانه نیز اغلب نوردهی مناسبی ندارد که این مورد هم نشان می‌دهد تراشه‌ی گوشی‌های هوشمند چقدر روی کیفیت تصاویر آن‌ها تأثیر دارد.


منبع: gizmochina