شیائومی ۷ دی ماه از سری جدید پرچمداران خود پرده برمی‌دارد ولی شرکت TCL منتظر رونمایی رسمی نمانده و خودش در یک بیانیه تایید کرده که تامین‌کننده نمایشگر شیائومی ۱۲ خواهد بود. این پنل ۱۲ بیتی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند.


واحد نمایشگرهای Huaxing شرکت TCL سازنده پنل امولد شیائومی ۱۲ خواهد بود. این شرکت می‌گوید نمایشگر موبایل شیائومی در خط تولید Huaxing T4 ساخته می‌شود. این نمایشگر قرار است از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی، DC Dimming و رنگ ۱۲ بیتی پشتیبانی کند. رنگ ۱۲ بیتی به پرچمدار این غول چینی اجازه می‌دهد رنگ‌های زنده‌تر و دقیق‌تری ارائه کند.


شرکت TCL می‌گوید شیائومی برای موبایل استاندارد خود سفارش نوعی پنل خاص و خمیده امولد را داده که به‌طور ویژه طراحی شده است. اندازه این صفحه ۶.۲۸ اینچ خواهد بود و اطراف آن حاشیه‌های بسیار کمی دیده می‌شود. در بخش مرکزی بالای نمایشگر هم حفره‌ای برای میزبانی از دوربین سلفی تعبیه شده است. به گفته TCL، این محصول یکی از بالاترین نسبت‌های صفحه به بدنه را در میان گوشی‌های کوچک‌تر بازار خواهد داشت.شیائومی ۱۲ در انتظار ۸ میلیون سفارش


نمایشگر امولد شیائومی ۱۲ سه فاز تولید شامل ساخت، مونتاژ و کامل شدن را پشت سر می‌گذارد و انتظار می‌رود که آمار تولیدش آن قدر بالا باشد که بتواند پاسخ نیاز بازار را بدهد. شیائومی پیش‌بینی کرده که حداقل ۸ میلیون سفارش برای این گوشی وجود داشته باشد.

این شرکت در گذشته هم برای تامین نمایشگر امولد می ۱۰ اولترا به جای سامسونگ به سراغ TCL رفته بود. این دستگاه به باور بسیاری از کاربران بالاتر از گلکسی S20 اولترا و آیفون ۱۲ پرو مکس بهترین پرچمدار بازار بود چون از شارژ سریع ۱۲۰ واتی، زوم هیبریدی ۱۲۰ برابری و رنگ‌های ۱۰ بیتی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کرد. حالا باید ببینیم شیائومی ۱۲ چه محصولی از آب درخواهد آمد و می‌تواند انتظارات را برآورده سازد یا خیر.منبع: gizmochina