تلگرام پنج سال پیش تأیید هویت دو مرحله ای را راه اندازی کرد ، و اگر مدتی است از این سرویس استفاده می کنید یا تازه شروع به کار کرده اید ، باید آن را همین حالا فعال کنید.راه اندازی تأیید صحت دو مرحله ای در تلگرام کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و تضمین های مورد نیاز را برای حساب شما ارائه می دهد. در این مقاله نحوه ایمن سازی حساب تلگرام خود با احراز هویت دو مرحله ای را آ»وزش می دهیم با موبایلتو همراه باشید.

نحوه فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای در تلگرام


حساب تلگرام شما به شماره تلفن شما متصل است و هر زمان که نیاز به ورود به دستگاه جدید دارید ، یک کد یکبار مصرف دریافت خواهید کرد. با احراز هویت دو مرحله ای ، می توانید علاوه بر یک کد یکبار مصرف رمز عبور نیز تعیین کنید.بنابراین برای ورود به حساب کاربری خود باید هر دو را وارد کنید. در این قسمت نحوه تنظیم احراز هویت دو مرحله ای در تلگرام آمده است:

 1. برنامه تلگرام را در گوشی خود باز کنید
 2. به بخش منو که به صورت سه خط نمایش داده میشود بروید.
 3. تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

  طریقه فعال کردن تایید دو مرحله ایی تلگرام
 4. به حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) بروید.
 5. روی تأیید هویت دو مرحله ای (Two-Step Verification) ضربه بزنید.
 6. روی تنظیم گذرواژه (Set Password) کلیک کنید.

  آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ایی تلگرام
 7. گذرواژه ای را که میخواهید تنظیم کنید وارد کنید.
 8. رمز عبور را تأیید کنید.
 9. یک یادداشت برای یادآوری رمز خود وارد کنید.

  فعال کردن تایید دو مرحله ایی تلگرام
 10. یک ایمیل برای بازیابی اضافه کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید ، می توانید آن را از طریق کد ارسال شده به ایمیل خود بازنشانی کنید.
 11. در آدرس ایمیل خود یک کد تأیید دریافت خواهید کرد. در اینجا کد را وارد کنید تا ایمیل شما تأیید شود.
 12. خودشه! بازگشت را به تنظیمات (Return to Settings) فشار دهید تا تنظیم احراز هویت دو مرحله ای را به پایان برسانید.

  نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ایی تلگرام

احراز هویت دومرحله ایی باعث میشود که امنیت اکانت تلگرامی خود را بالاتر ببرید با فعال کردن تایید دو مرحله ایی اگر سیم کارت تلفن شما و یا گوشی همراه شما به سرقت رفته باشد باعث میشود کسی جز شما نتواند وارد اکانت تلگرامی شما شود و اطلاعات شما در تلگرام محفوظ خواهد ماند.

اشتباهات فیس بوک با واتس اپ باعث شده است که تلگرام در سال 2021 سرعت قابل توجهی پیدا کند و این سرویس همچنان یکی از بهترین برنامه های پیام رسانی اندروید خواهد بود. دارای تمام ویژگی هایی است که در بستر پیام رسانی به دنبال آن هستید و اگر به دنبال تغییر هستید ، می توانید چت های WhatsApp خود را به راحتی به تلگرام منتقل کنید.

این برنامه دارای حجم کمی است و از منابع زیادی استفاده نمی کند و حتی در گوشی های اندرویدی مقرون به صرفه نیز گزینه ای عالی است. این را با مجموعه ای از ویژگی های موجود ترکیب کنید و به راحتی می توانید بفهمید که چرا تلگرام در حال پیشرفت است.


نظر شما کاربران موبایلتو درباره برنامه تلگرام چیست؛ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذراید.