امروز به شما می‌گوییم که چگونه جلوه‌های صوتی را در شیائومی خودتنظیم و فعال کنید. صدا یکی از جنبه‌های ضروری هر گوشی هوشمند است، چه از طریق هدفون بی‌سیم یا سیم تا بهترین صدای ممکن را برای اکثر کاربران داشته باشد. به همین مناسبت، اگر موبایل شیائومی دارید، به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید صدا را با جلوه‌های صوتی در MIUI بهبود دهید.

صدایی که هنگام پخش چیزی در تلفن دریافت می‌کنیم به عوامل نامحدودی بستگی دارد که از سلامت گوش شروع می‌شود؛ اما فراتر از این، سایر پارامترهای تلفن ما برای بهبود تجربه صدا تا حد امکان ضروری هستند.


چه چیزی بر صدای تلفن هوشمند ما تأثیر می‌گذارد؟


همان‌طور که می‌گوییم، عوامل زیادی وجود دارد، اما بستگی به ویژگی‌هایی دارد که سازنده گوشی‌های هوشمند به ما ارائه می‌دهد تا صدا را مطابق میل خودتنظیم کنیم. اینکه تلفن شما ازنظر صدا بهتر یا بدتر است چیزی است که با این نوع جلوه می‌توان کاهش داد؛ و دقیقاً در MIUI 12، ما می‌توانیم به چندین تنظیم صدا دسترسی داشته باشیم که شرکت چینی آن‌ها را "جلوه‌های صوتی" توصیف می‌کند تا آن را با چند کلیک شخصی‌سازی کنیم.

خوب، این جلوه‌های صوتی عمدتاً برای استفاده از هدفون نشان داده می‌شود، هنگامی‌که ما می‌توانیم کیفیت صدا را بهتر درک کنیم، نسبت به بلندگوها که اغلب فقط یک‌صدای واحد را منتقل می‌کنند. درحالی‌که در این حالت صدا توسط کانال‌های جداگانه درک می‌شود. هنگام استفاده از تلفن جدید و اصلاً سفارشی نکردن صدا، طبیعی است که همه‌چیز را با پروفایل تا حدودی مسطح بشنوید که در بسیاری از تنظیمات به‌عنوان "تخت" شناخته می‌شود و معمولاً در اکولایزرها به‌طور پیش‌فرض است.

برای خرید و دیدن قیمت هندزفری اورجینال کلیک کنید


در مورد گوشی‌های شیائومی، به لطف MIUI، ما تعداد زیادی پارامتر برای سفارشی‌سازی داریم تا صدایی متناسب با نیازها و سلیقه‌های ما داشته باشد. حتی وقتی می‌توانیم بررسی کنیم، می‌توانیم صدا و میزان صدا را با توجه به سن خودتنظیم کنیم، زیرا همان‌طور که می‌دانید هرچه سن ما بالاتر می‌رود، شنوایی ما بدتر می‌شود. این گزینه‌های "جلوه‌های صوتی" شیائومی به ما اجازه می‌دهد تنظیمات مختلف را سفارشی کنیم.

چگونه می‌توان جلوه‌های صوتی را در شیائومی خودتنظیم و فعال کرد؟


خوب، این بسیار ساده است، زیرا این چیزی است که می‌توانیم مستقیماً از تنظیمات تلفن Android خود مدیریت کنیم. برای این کار باید موارد زیر را انجام دهیم:

  • وارد تنظیمات MIUI در شیائومی خود شوید.
  • روی صدا و لرزش (Sound & Vibration) ضربه بزنید.
  • برای دسترسی به جلوه‌های صوتی (Sound effects) صفحه را مرور کنید.


فعال کردن جلوه های صوتی در شیائومی


وقتی وارد شدید، همه گزینه‌هایی را که در زیر می‌بینید. این به ما اجازه می‌دهد همه‌چیز را در مورد صدای هدفون کنترل کنیم. این هدفون تنها در صورتی قابل‌ویرایش است که هدفون را به تلفن همراه شیائومی خود متصل کنیم، فرقی نمی‌کند سیم‌دار یا بی‌سیم باشد. اگر آن‌ها متصل نباشند، به رنگ خاکستری ظاهر می‌شوند و ما نمی‌توانیم کاری با آن‌ها انجام دهیم.

اگر هدفون را متصل کنیم، متن منوها سیاه می‌شود و سپس همه پارامترهایی که در زیر می‌بینیم قابل‌ویرایش هستند و این می‌تواند تجربه صدا را به‌طور کامل در تلفن همراه مارک چینی سفارشی کند. این‌ها تنظیماتی هستند که باید از آن‌ها تشکر کرد زیرا همه سازندگان آن‌قدر اهمیت نمی‌دهند که بتوانیم صدای تلفن را به‌دلخواه خود سفارشی کنیم.

میزان صدا را روی هدفون تنظیم کنید


خوب، شرکت چینی نگران بوده است که هنگام استفاده از هدفون می‌توانیم بیشترین تجربه صدا را با یا بدون کابل داشته باشیم و حتی اگر هدفون‌های مارک‌دار داریم، می‌توانیم لذت بیشتری ببریم. اولین چیزی که این تنظیمات به ما می‌دهد این است که صدا را دقیقاً با نوع هدفونی که می‌پوشیم مطابقت دهیم، بنابراین در این گزینه، می‌توانیم هدفون خود را از لیستی که در مورد شیائومی صحبت می‌کنیم انتخاب کنیم.

به‌این‌ترتیب، صدا با فناوری این هدفون تطبیق داده می‌شود تا بیشترین بهره را از آن‌ها ببرد. اگر هدفون شیائومی نداریم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، می‌توانیم صدا را در قسمت‌های مختلف تنظیم کنیم، اما در این حالت، قسمت مربوط به تطبیق صدا با هدفون نیازی به پیکربندی ندارد.

اکولایزر


تنظیمات اکولایزر


چگونه می‌توان جلوه‌های صوتی را در شیائومی خودتنظیم و فعال کرد؟


این گزینه یکی از بهترین گزینه‌ها است تا تلفن ما بهترین صدا را داشته باشد یا حداقل بر اساس سلیقه صدای ما باشد. در این اکولایزر، ما قادر خواهیم بود ده سبک موسیقی موجود را انتخاب کنیم، به‌طوری‌که صدا با این ژانرها سازگار باشد تا از آن‌ها حداکثر استفاده را ببریم و از آهنگ‌های هر سبک به‌طور کامل لذت ببریم.

بااین‌حال، اگر روی پیش تنظیم‌شده کلیک کنیم، می‌توانیم کل اکولایزر را از چپ به راست تنظیم کنیم. به‌این‌ترتیب، ما می‌توانیم صدا را با یک مدل کلی‌تر که دوست داریم چگونه به نظر می‌رسد، سازگار کنیم و به‌راحتی می‌توان آن را با همه شرایطی که در آن به گوش دادن به صدا در تلفن گوش می‌دهیم، تطبیق داد.


تنظیم صدا


آموزش تنظیم صدا شیائومی


این‌یکی از جالب‌ترین بخش‌های پیکربندی صدای شیائومی است؛ و این به این دلیل است که ما معمولاً آن را درگوشی‌های سازندگان دیگر نمی‌یابیم، این تنظیماتی است که ما فکر می‌کنیم بسیار موفق است، زیرا نه‌تنها نوع صدا یا کیفیت آن را در نظر می‌گیرد، بلکه عامل صدا را نیز به جلسات گوش دادن اضافه می‌کند. تا حد امکان سالم و بدون اینکه گوش ما را در معرض حجم زیاد قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: حالت شرکتی یا اینترپرایز در شیائومی چیست


برای این منظور، تنظیماتی داریم که در آن‌ها میزان صدا را می‌توان باسن شما تنظیم کرد، در این تنظیمات ما می‌توانیم بین سه محدوده سنی مختلف یکی را انتخاب کنیم. یکی تا 30 سال سن دارد، دیگری از 30 تا 60 سال و بالاخره بالای 60 سال سن دارد. به‌این‌ترتیب، صدای تلفن و به‌ویژه میزان صدابر روی عامل مهمی مانند سن تنظیم می‌شود که بر تحمل صدای زیاد در گوش ما تأثیر می‌گذارد.


کنترل هدست


آموزش تنظیمات هندزفری


چگونه می‌توان جلوه‌های صوتی را در Xiaomi خودتنظیم و فعال کرد؟


به‌غیراز جلوه‌های صوتی خود، گزینه‌های دیگری نیز داریم که پخش موسیقی یا هر محتوای دیگر را برای ما آسان‌تر می‌کند. این مجموعه‌ای از تنظیمات برای پیکربندی عملکرد دکمه‌های کنترل هدفون است.

ما می‌توانیم انتخاب کنیم که دکمه کنترل از راه دور روی هدفون میزان صدا یا پخش موسیقی را کنترل کند. علاوه بر این، اگر هدفون ما دارای چندین دکمه فیزیکی روی کنترل از راه دور است، می‌توان آن‌ها را به‌طور جداگانه پیکربندی کرد، ما فقط باید آن‌ها را روی هدفون فشار دهیم و سپس عملکردهایی را که روی تلفن انجام می‌شود پیکربندی کنیم.

به‌این‌ترتیب، ما همیشه می‌توانیم حداکثر تجربه را سفارشی کنیم، به ما این امکان را می‌دهد که حتی بیشتر از هدفون‌های خود، سیمی یا بی‌سیم لذت ببریم. ویژگی‌هایی که در تلفن‌هایی که ساعت‌ها در طول هفته از آن‌ها استفاده می‌کنیم بسیار محبوب هستند.